Мета вивчення навчальної дисципліни – набуття здобувачами компетентності організовувати безпечне виконання посадових обов’язків працівниками у галузі переробки продукції тваринництва та поліпшення умов праці з урахуванням досягнень науково-технічного прогресу та міжнародного досвіду; контролювати дотримання вимог законодавства з охорони праці та соціального захисту працівників ввіреного здобувачу підприємства; контроль готовності підприємства перейти на функціонування в режимі надзвичайної ситуації чи воєнного стану. Усвідомлення здобувачем нерозривної єдності успішної професійної діяльності з обов’язковим дотриманням усіх вимог безпеки праці у аграрній та продовольчій галузях.
Основні завдання навчальної дисципліни – освоїти чинну законодавчу базу з охорони праці, релевантні зарубіжні інструкції та українські відомчі й галузеві стандарти щодо визначення та контролю рівня ризиків на об’єктах переробки продукції тваринництва. Навчитися виявляти шкілдиві та небезпечні виробничі чинники, попереджувати/мінімізувати виникнення професійних захворювань, використовуючи актуальні можливості фізики, санітарії, інформаційних технологій, ергономіки. Здобути навик здійснювання оцінки обстановки у надзвичайних ситуаціях та вжиття відповідних заходів попередження чи мінімізації втрат.
Компетентності:
загальна: здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу;
спеціальна: здатність розробляти, організовувати та здійснювати заходи з підвищення продуктивності тварин, контролю безпечності та якості продуктів їх переробки й ефективності її виробництва
Програмні результати навчання: оцінювати та забезпечувати якість та безпечність технологій виробництва продукції тваринництва, кормів та кормових засобів, рівнів живлення тварин та продукції тваринного походження.Трудомісткість:
Загальна кількість годин - 120 год.
Кількість кредитів 4,0.
Форма семестрового контролю - залік.- Teacher: Петраш Олександр Васильович
- Teacher: Кравченко Оксана Іванівна
- Teacher: Усенко Світлана Олексіївна
- Teacher: Кузьменко Лариса