Зміст анотації дисципліни "Основи механізації і автоматизації і сільськогосподарського виробництва”

Мета: формування у майбутніх фахівців глибоких економічних знань, логіки сучасного економічного мислення і економічної культури, що відповідають сучасному технічному забезпеченню та сучасним механізованим технологіям агропромислового виробництва, навчання студентів орієнтуватися на сучасні механізовані технології виробництва продукції рослинництва і тваринництва через технічне забезпечення галузей АПК, вмінню приймати обґрунтовані найбільш ефективні рішення з вибору технічних засобів у відповідності до потреб та пов'язаних з їх майбутньою професією.

Завдання: основи механізації і автоматизації сільськогосподарського виробництва, високоефективне використання всіх технічних засобів є задачею не тільки інженерних кадрів, але й інших спеціалістів сільського господарства, тому що всі працюють на кінцевий результат - високу ефективність виробництва. Головним завданням дисципліни є надання знань студентам з основ механізації і автоматизації сільськогосподарського виробництва, використання автотракторної і сільськогосподарської техніки, що відповідали б рівню технологічного забезпечення на сучасному етапі розвитку аграрного виробництва.

Завдання та вміння вибору технічних засобів у відповідності до призначення, використання технічних засобів у сучасних технологічних процесах і технологіях у відповідності з техніко-економічними показниками, що забезпечать найвищу економічну ефективність виробництва.

Зміст дисципліни розкривається в темах:

1.Роль тракторів, автомобілів, сільськогосподарських машин в механізації технологічних процесів. Основні експлуатаційні показники тракторів, автомобілів і сільськогосподарських машин.

2.Основи механізації обробітку ґрунту. Основні техніко-економічні показники роботи машинно-тракторних агрегатів на обробітку ґрунту.

3.Основи механізації і автоматизації підвищення родючості ґрунтів. Основні техніко-економічні показники роботи машинно-тракторних агрегатів на внесенні добрив.

4.Основи механізації і автоматизації робіт на сівбі та садінні сільськогосподарських культур. Основні техніко-економічні показники роботи агрегатів.

5.Основи механізації і автоматизації робіт із захисту рослин від шкідників, хвороб і бур'янів. Основні техніко-економічні показники роботи агрегатів.

6.Основи механізації і автоматизації робіт на заготівлі кормів для тварин. Основні техніко-економічні показники роботи агрегатів для заготівлі кормів.

7.Основи механізації і автоматизації робіт на збиранні урожаю сільськогосподарських культур: зернових, зернобобових, кукурудзи, соняшнику, круп'яних та насінників трав.

8.Основи механізації і автоматизації робіт на збиранні коренебульбоплодів і овочевих культур. Основні техніко-економічні показники роботи агрегатів.


З кожної теми на практичних заняттях виконуються розрахунки основних техніко-економічних показників роботи МТА, їх аналіз та вибір більш ефективного варіанта.